RUSYA SERTİFİKASI

 

 

Rusya’ya gerçekleştireceğimiz alım satım ve pazar işlemlerinizde Rusya sertifikasına sahip olmalısınız. Rusya ürün ithalinde bu sertifikayı zorunlu tutmaktadır. Bağımsız Devletler Topluluğu ve Rusya dahilinde yapacağınız her pazar için bu sertifikayı almaya zorunlu tutulmaktasınız. Bu sertifikanın size verdiği birçok yetki bulunmaktadır.
Rusya Sertifikası ile Rusya uygunluk belgesi, örnek onay belgesi, iletişim belgesi gibi birçok sertifikaya sahip olabilirsiniz. Böylece sizler başka bir ülkede çalışma vb. İşlemlerinizi bu sertifika doğrultusunda gerçekleştirebileceksiniz.
Alacağınız bu sertifikayı firmanıza göre kullanım ya da bireysel olarak gerçekleştireceğiniz kullanımlarda kullanabileceksiniz. Sertifika sayesinde Rusya ve bunun gibi birçok ülkede birçok yetkiye sahip olacaksınız. Örneğin hem Rusya hem de Beyaz Rusya’da bu sertifikanızı kullanabilirsiniz

Rusya Sertifikası Nedir?

Rusya’da satmak istediğiniz ürünler var ise ya da ithalat ile uğraştığınız bir işiniz varsa bu sertifikaya sahip olmanız şarttır. Aksi takdirde ülke sizin herhangi bir satış yapmanıza izin vermeyecektir. Bu sertifika hem gıda hem tekstil hem de aklınıza gelebilecek tüm ürünleri kapsamaktadır. Bu sertifika her ürün pazarı için kesinlikle şarttır. Bu sertifika bir kez, bir yıllık ya da üç yıllık şeklinde olabilmektedir. Rusya Hükumeti tarafından tanınan bu belge ile onaylı bir şekilde işleminizi gerçekleştiriyorsunuz ve ülkeler arası hiçbir problem yaşamadan ürün gönderimi ve alışverişinde bulunabilirsiniz.
Rusya Sertifikası Alma
Rusya Sertifikası almak artık çok basit. Aldığınız sertifika sayesinde Kırgızistan, Tacikistan, Rusya, Moldova ve Özbekistan’da geçerli pazarlama ve alım satım işlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.
Sertifika almak için tüm belgeleriniz tam olmalıdır, böylece tüm taramalar yapıldıktan sonra gerekli evraklarınızı tamamlarsınız ve daha sonra sertifika için başvuru yapabilirsiniz. Rusya baş olmak üzere birçok ülkede geçerli ve uluslararası iş yapımına destek veren onaylı bu belge sizin için birçok yarar sağlayacaktır. Uluslararası geçerlilik sağlayan sertifika sayesinde pazar ekonomisine dahil olacaksınız.
Sertifika talepleriniz için öncelikli olarak ülke şartlarını ve taleplerini iyice kavramalısınız. Daha sonrasında ise sertifika için başvuru yapabilirsiniz. Eğer şartlarınız kabul görürse sertifika alma işiniz kabul görür ve böylece daha sonraki tarihlerde yıllık olarak Pazar arayışına dahil olabilir ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na dahil alanlarda dilediğiniz gibi sertifikanızı kullanabilirsiniz.