UKR-SEPRO

 

 

Bu belge Ukrayna tarafından onay gören kalite belgesidir. Ulusal mevzuata göre verilen bir belgedir. Açılımı da Ukrayna kalite sistemi onayıdır. Ukrayna’da ticaret yapan firmalar için bu belgeye sahip olunması kesinlikle zorunludur. Bu sertifika iki türlüdür. Uygunluk sağlayan bu belge ile ürünün akredite olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Bu şekilde ürün raporu da oluşturulabilir. Gönüllü ya da zorunlu olarak iki tipe sahip bu belge, ürün onayına bağlı olarak alınma tipinde değişiklikler gösterebilmektedir. Mevzuat sistemine göre ürünün raporu oluşturulur.
Ukrayna’da geçerlilik sağlayan bu belgenin gümrük geçişlerinde kolaylık sağlattığı bilinmektedir. Firmanın gücü de böylelikle artış göstermektedir. Ukrayna’nın ürün onayına tabii tuttuğu ürünler zorunlu olarak geçiş gösterirken diğer tipteki ürünler de opsiyonlu olarak geçiş sağlamaktadır.

Ukr-Sepro Neden Şart?

Rusya’dan sonra Türkiye’nin ihracatta seçtiği ve ülkemize de yakınlığı nedeniyle seçilen Ukrayna, bu belgeyi gümrük geçişlerinde zorunlu tutulan ürünler için zorunlu tutmaktadır. Ukr-sepro bir kalite belgesi olmakla birlikte firmalar, bu belgeye sahip olmalılar.
Ukrayna’nın yerel olarak kendi standart sistem çalışmaları doğrultusundaki ürün giriş çıkışlarını belirten ve güvenlik için de gerekli olan bu sertifika belgesi ile gümrük girişlerinde firmalar sıkıntı yaşamazlar.
Ukrayna’nın kendi mevzuat sistemlerine göre talep sunduğu bir kalite belgesidir. Bu belge sadece gümrük değil birçok alanda faaliyet göstermektedir ve uluslararası yapılan birçok işlemde de size fayda sağlamaktadır. Örneğin inşaat, endüstriyel alanlar, üretim tesisleri gibi…

Ukr-Sepro Başvuru

Ukrayna tarafından zorunlu tutulan bu kalite sertifika belgesi, ithal ürün geçişinde kesinlikle firma tarafından mevcut tutulmalıdır. Piyasa hareketinin sağlanması ve ihracat yoluyla pazar için bu sertifikaya başvuru yapmalısınız.
Bu belge başvurusu için kalite belgesi, marka tescil belgeleri, faaliyet belgeleri tamamlanmalıdır. Bu belge adı altında kalite belgeleri de Rusya gibidir. Bu belgeyi aldığınız takdirde istediğiniz dönem içerisinde gümrük işlerinizi halledebilirsiniz.
Ukr-Sepro kalite sertifikası ile seçtiğiniz ürünlerin ihracatını gerçekleştirebilirsiniz. Bu belgenin çeşitleri hijyen sertifikası, uygunluk beyanı gibi belgelerdir. Bu sertifika belgeleriniz için gerekli evrakları tamamlamadığınız takdirde ret alabilirsiniz. Ukrayna belge başvurularınızı firmalarınız tarafından bir an önce yapmalısınız ve böylece kalite belgesine sahip olacaksınız.